Nech chrbát nebolí: Ako vybrať tehotenskú a dojčiacu podprsenku?

Koľko si toho za život vytrpíme kvôli podprsenke - a pritom úplne zbytočne. Aj v tehotenstve a po pôrode vám môže podprsenka sadnúť tak, že o nej nebudete vedieť. A dokonca vás zbaví bolesti chrbta.

Dobrá dojčiaca podprsenka znamená, že vás zbytočne nebolí chrbát ani prsia. Uľahčí prsnému svalstvu aj hrudnej chrbtici.

Prečítajte si, ako vybrať podprsenku, ktorá vám bude pohodlná celý deň.

Ako vyzerá pohodlná podprsenka?

Každá z nás je iná a každé telo na tehotenstvo a dojčenie reaguje inak. Jedno ale majú všetky mamičky spoločné: Potrebujú extra pohodlnú podprsenku.

Preto hľadajte takú, ktorá je:

  • Bezšvová
  • Bez kostíc
  • Prispôsobivá a elastická
  • Vhodná na celodenné nosenie
  • So širokými ramienkami, aby sa nezarezávali do ramien

 

Náš tip: Podprsenku budete pravdepodobne kupovať ešte pred pôrodom. Po pôrode sa ale môžu zväčšiť vaše prsia a bude sa zmenšovať bruško. Preto voľte elastickú podprsenku, ktorá sa vám prispôsobí. Naše denné a nočné podprsenky majú v dolnej časti elastický pás, takže vám sadnú aj pred aj po pôrode.

Odopínanie: Nedoceniteľný zlepšovák

Také vlastnosti má rad lepších športových podprseniek, ale dobrá dojčiaca podprsenka má ešte jednu výhodu: Košíčky odopnete jednou rukou.

Predstavte si, že dojčíte každú hodinu. Doma, v parku, na návšteve … Čoskoro vás prestane baviť zložito dostávať prsník z podprsenky a budete vďačná za odopínanie. Jednou rukou odcvaknete, druhou držíte bábätko.

Akú veľkosť vybrať?

Podprsenku od dobrého výrobcu kúpite aj online. Stačí zmerať:

  • Obvod okolo najplnšej časti prsníkov
  • Obvod pod prsiami

Snažte sa držať meter v rovnakej výške.

Obvody zadajte do kalkulačky, ktorú nájdete pri podprsenkách Medela pod tlačidlom „vyberte svoju veľkosť“.

Nesedí vašim mieram žiadna uvedená veľkosť? Vyberte tú najbližšiu. Naše podprsenky sú veľmi elastické, takže sa vám prispôsobia.

Jednoduchý postup na určenie veľkosti vám ukáže toto video:

 

Nechajte priestor na vložky

Už v priebehu tehotenstva môže samovoľne odchádzať prvotné mlieko, rovnako tak v období dojčenia. Preto počítajte s priestorom pre vložky.

Mnoho mamičiek tiež potrebuje chrániť citlivé bradavky pred odieraním o látku, a preto používajú chrániče bradaviek, ktoré tiež potrebujú miesto v podprsenke.

 

Mamičky, doprajte si pohodlie, pretože len tak sa môžete naplno venovať bábätku. Dobrá dojčiaca podprsenka dnes nie je luxus, ale to najmenšie, čo pre seba môžete urobiť.

Každé bábätko by si radšej vybralo spokojnú mamičku v padnúcej podprsenke, než tú s boľavým chrbtom, nemyslíte? 🙂

 

Vyberte si podprsenku, v ktorej vám bude dobre celý deň.