Manuálne odsávačky – čo by ste o nich mali vedieť

Manuálna alebo elektrická odsávačka? Ktorú si vybrať? V čom je lepšia manuálna? V tomto článku nájdete odpovede na najčastejšie otázky!

Ako sa používajú manuálne odsávačky?

Manuálne odsávačky materského mlieka ako Harmony™ sa používajú na príležitostné odsávanie, na cesty alebo ako záloha k elektrickej odsávačke, sú ľahké a prenosné, nepotrebujú elektrinu alebo batérie a veľmi ľahko sa používajú. Vďaka svojej unikátnej 2-fázovej technológii odsávania dokáže odsávačka Harmony™ napodobniť prirodzený rytmus satia vášho dieťaťa2,3. Používajte kratšiu stranu madla rýchlym tempom, aby ste stimulovali spustenie mlieka. Akonáhle uvidíte, ako mlieko tečie, používajte dlhšiu stranu madla, aby ste svoje mlieko odsali. Takisto môžete kontrolovať rýchlosť a intenzitu tak, aby ste si našli svoj optimálny rytmus odsávania.

Ktorá manuálna odsávačka je najlepšia?

Harmony™, manuálna odsávačka materského mlieka značky Medela, je jedna z najlepších manuálnych odsávačiek na trhu, pretože kombinuje ergonomické madlo s 2-fázovou technológiou odsávania a s unikátnym prsným nadstavcom PersonalFit Flex™, vďaka ktorému je vaše odsávanie príjemnejšie a efektívnejšie, má intuitívny dizajn a je skutočne ľahká (iba 105 gramov).

Je manuálna odsávačka lepšia než elektrická?

To záleží od vašich potrieb. Manuálne odsávačky ako Harmony™ sú ľahké a prenosné, tiché, ľahko sa používajú a čistia a nepotrebujú pripojenie do elektrickej siete alebo batérie. Sú perfektnou voľbou na príležitostné odsávanie ak normálne dojčíte, alebo ako záloha na cestovanie k vašej elektrickej odsávačke. Avšak, pre mamičky, ktoré potrebujú odsávať častejšie, je vhodnejšia odsávačka na dve prsia, ako je napríklad Swing Maxi Flex™. Nielen, že vám šetrí čas, pretože odsávate z oboch prsníkov zároveň, ale takisto vďaka nej môžete odsať až o 18 % viac mlieka4.

Dá sa pomocou manuálnej odsávačky získať viac mlieka?

To záleží, nakoľko nie všetky manuálne odsávačky sú rovnaké. Keďže teraz odsávačka Harmony™ obsahuje aj prsný nadstavec PersonalFit Flex™, pomáha vám odsať viac mlieka, ako keby ste odsávali mlieko s odsávačkou s tradičnými prsnými nadstavcami. Vďaka unikátnej kombinácii 105° uhlu roztvorenia, mäkkého lemu a oválneho tvaru na lepšie priľnutie na prsník vytvára prsný nadstavec PersonalFit Flex™ menší tlak na vaše mliečne kanáliky, čo vedie k efektívnejšiemu a pohodlnejšiemu odsávaniu – klinicky overené1.

Používajú sa manuálne odsávačky mlieka ľahko?

Áno, Harmony™ sa používa naozaj ľahko a intuitívne. Jej ergonomické madlo s 2-fázovou technológiou odsávania umožňuje jednoducho napodobniť prirodzený rytmus satia bábätka2,3: používajte kratšiu stranu madla na stimuláciu spustenia mlieka rýchlejším tempom, následne po spustení mlieka používajte dlhšiu stranu madla s pomalším tempom, aby ste svoje mlieko odsali.

Je manuálna odsávačka efektívna?

Áno, Harmony™ je teraz dokonca ešte efektívnejšia, než predtým! Je to vďaka prsnému nadstavcu PersonalFit Flex™, pri ktorom je klinicky dokázané, že pomáha odsať viac mlieka a vyprázdňuje prsník lepšie než pri používaní tradičných prsných nadstavcov. Unikátna kombinácia jeho 105° uhla roztvorenia, mäkkého lemu a oválneho tvaru pomáha znižovať tlak na vaše mliečne kanáliky, čo vyúsťuje do lepšieho toku mlieka a v konečnom dôsledku aj do omnoho pohodlnejšieho odsávania.