Vložky do podprsenky pre tehotné a dojčiace ženy

Súčasťou každodennej výbavy dojčiacej mamičky sú pomôcky na ošetrenie namáhaných bradaviek. Okrem toho je však tiež dôležité držať vaše prsia v suchu, aby ste predišli vzniku zaparenín pri úniku mlieka, a to pomocou hygienických vložiek do podprsenky. V tomto článku vám poradíme s výberom!

Vložky do podprsenky patria do základnej výbavy každej dojčiacej mamičky. Dodajú žene pocit sucha, telesného komfortu, osobnej hygieny, diskrétnosti. Sú taktiež dôležitou súčasťou výbavy ženy do pôrodnice. S nimi by mala mať dojčiaca žena citlivé bradavky doslova ako v „bavlnke“.

Už v tehotenstve, kedy najmä v jeho závere môže samovoľne odchádzať mledzivo, ženu vložky ochránia od „mokrých fliačikov“ na tričku. A čo ešte len po pôrode! Materské mlieko odchádza samovoľne mimo dojčenia, pri dojčení z jednoho prsníka reflexne tečie mlieko i z druhého prsníka.

Výber správneho typu vložky v každej situácii

V začiatkoch laktácie, než sa laktácie rozvinie a než sa množstvo utváraného mlieka ustáli podľa potrieb dieťaťa, alebo v noci, bude žena potrebovať vložky s väčšou absorpciou, inokedy môžu stačiť vložky ultratenké. U každej ženy je tento proces individuálny. Do pôrodnice bude lepšie si so sebou vziať práve také vložky, ktoré budú zachytávať väčší objem mlieka.

Vložky musia v podprsenke dobre držať, musia byť z jemného materiálu, ktorý zabraňuje vzniku záparov a musia byť samostatne hygienicky balené. Dôležité je, aby žena mala vložiek dostatočné množstvo a často ich menila!

Je možné, že žena využije v prípade, že sa materského mlieka tvorí veľa, aj misky na zber mlieka. Niekedy ich použije pri dojčení, kedy z druhého prsníka mlieko reflexne až strieka, alebo v noci, kedy sa mlieka tvorí viac. V tomto prípade platí: škoda každej kvapky! Mlieko žena zbiera, bezpečne uloží a zamrazí na „horšie časy“. V prípade laktačnej krízy sa bude hodiť!

A na záver? Kvalitné vložky sú súčasťou starostlivosti o zdravé bradavky! Pomáhajú vytvárať také prostredie v podprsenke, aby čo možno najmenej boli bradavky vystavované vlhkosti a záparom, ktoré spôsobujú rozmokvanie bradavky, jej bolestivosť a tým aj problémy pri dojčení.